| четврток, 6 декември 2018 |

Интервјуа

Култура Интервјуа

Виолета Џолева, режисерка: Со првиот мјузикл за деца сакам да им се заблагодарам на маестро Џамбазов и на Оливера Николова

В недела, во Театарот за деца и младинци (ТДМ) премиерно ќе биде прикажан првиот македонски мјузикл за деца „Земја...

Интервјуа

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ ќе биде главен двигател на промените кои следат, заедно со народот ќе се избориме за крај на ужасот приреден од оваа влада

Во кусо интервју со поптретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски разговаравме за актуелните случувања, за...

Култура Интервјуа

Небојша Јовановиќ, директор на МФФ „Киненова“: Нема поубава работа од тоа да си го одржите личниот, но и колективниот интегритет на високо ниво

Третиот Меѓународен фестивал на дебитантски филм „Киненова“ се одржа од 5 до 10 октомври. Неофицијално почна со  проекција...

Top