| четврток, 6 декември 2018 |

Се отвара живеалиштето на Дуња и Даела: Во Зоолошка ќе можат да се видат двете слоници!

Во Зоолошката градина во Скопје денеска ќе биде отворено жиеалиштето за двете нови слоници.

Слониците Дуња и Даела доаѓаат од Белгија. Едната е африканска, другата азиска слоница. Новото живеалиште има отворен и затворен дел и е направено според најсовремени стандарди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top