| четврток, 6 декември 2018 |

Куче миленик искаса 12-годишно дете

Дванаесетгодишно дете вчера било нападнато и искасано од куче. Настанот се случил вчера околу 18.45 часот во село Бањани, а настанот подоцна вечерта бил пријавен во Полициското одделение Мирковци. 

Од МВР информираат дека кучето било сопственост на К.А.(67), а детето било искасано во пределот на двете нозе и раката.

Се работи на целосно расчистување на случајот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top