| четврток, 6 декември 2018 |

Дете прегазено на пешачки во Скопје(фото)

Дете било прегазено денеска на булеварот 3 Македонска бригада, информираше МВР.

Според полицијата, сообраќајната несреќа се случила околу 11.30 часот на семафорите на булеварот пред Средното училиште„Владо Тасевски“.

Тогаш автомобил „рено меган“ со скопски регистерски ознаки удрил во 12 годишното дете. Повредениот пешак бил однесен во градската болница „Св. Наум Охридски“.

Карактерот на повредите не се познати.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top