| четврток, 6 декември 2018 |

Возило удри 15-годишно момче во Штип

Вчера на улицата „Гоце Делчев“ во Штип, возач на патничко моторно возило „фолксваген поло“ удрил во пешак на возраст од 15 години од селото Радање, јави Министерството за внатрешни работи.

Пешакот бил пренесен во Клиничката болница во Штип.

На местот на несреќата направен е увид и се работи на расчистување на случајот, додаде полицијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top