| четврток, 6 декември 2018 |

Добар резултат против Флензбург како роденденска желба на Лазаров

vardar-sampion-0000

Капитенот на македонскиот шампион Вардар, Филип Лазаров, денеска во Германија го слави својот 29 роденден. Неговата најголема желба е да успејат да извлечат што подобар резултат на првиот четвртфинален натпревар од ЛШ против Флензбург. Во сабота ги очекува реванш во Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top