| четврток, 6 декември 2018 |

Среќна ждрепка за Работнички и МЗТ Скопје во купот на Македонија

Ждрепката за националнито куп во кошарка што денеска се одржа во просториите на КФМ, им се погоди на вечните ривали МЗТ Скопје и Работнички. Двата тима од Скопје ќе можат да играат само во финалето за трофејот секако ако претходно ги победат ривалите во четврт-финалето и во полуфиналето. Трофејот го брани тимот од Аеродром, МЗТ, а на пехарот од 6 до 9 февруари ќе атакуваат и Струмица, Кожув, Куманово, Фени, Лирија и Соколи.

ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕ (6 и 7 февруари)

(1) МЗТ Скопје – Струмица

(2) Кожув – Фени И.

(3) Работнички – Куманово

(4) Лирија – К. Соколи

ПОЛУФИНАЛЕ (8 февруари)

(5) Победник 1 – Победник 2

(6) Победник 3 – Победник 4

ФИНАЛЕ (9 февруари)

Победник 5 – Победник 6

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top