| четврток, 6 декември 2018 |

Вучиќ саркастичен за референдумот на Заев: Не ми паѓа на памет да поставувам прашање како во Македонија (Видео)

Ќе користам само аргументи, нема никого да молам за европската иднина на Србија. Не ми паѓа на памет да поставувам прашање како во Македонија, изјави претседателот на Србија Александар Вучиќ во интервју за телевизијата Пинк.

Зборувајќи за референдумот по евентуален договор за Косово одговарајќи на прашањето за македонскиот референдум Вучиќ одговори со голема доза на сарказам.

Прашањето и одговорот се по 27 минута во видеото.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top