| четврток, 6 декември 2018 |

Дарко одбра име за наследникот: Ќе се вика како светец, а еве и зошто!

Дарко Лазиќ и неговата девојка Марина Гагиќ се наоѓаат во бања во која пејачот закрепнува од сообраќајната несреќа која му се случи на 23 октомври.

Дарко и Марина не ја кријат среќата што наскоро ќе станат родители, и се надеваат дека ќе добијат син. Сите се пресреќни поради приновата, а девојката на пејачот би требало да се породи во јуни наредната година. Пријател близок на пејачот раскажал дека Дарко долго време посакувал уште едно дете, а откакао Марина му соопштила дека е трудна, уверен е дека после ќерката Лорена, доаѓа и неговиот син. Поради тоа, Дарко решил на синот да му го даде името Михаил, бидејќи верува дека Свети Архангел Михаил му го сочувал животот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top