| четврток, 6 декември 2018 |

Го замил со светена вода: Гатач влегол во болничката соба на Дарко!

Дарко Лазиќ во болницата наводно го посетил гатач од Пожаревац.

Извесен гатач Пуја пејачот го посетил претставувајќи се на сите како негов вујко.

Како што кажува изворот, човекот се претставил како вујко од причина што никој освен членовите на семејството и девојката не можеле да влезат кај Дарко.

Како што тврдат извори од болницата, Пуја кај Дарко однел осветена вода, со која го измил пејачот.

-Знам дека го замил со света вода, но ништо повеќе од тоа не сакаше да каже. Само рече дека е добро и дека ќе биде добро-рекол извор од болницата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top