| четврток, 6 декември 2018 |

Дарко Лазиќ излезе од болница и порача: Добро сум, оди на подобро!

Пејачот Дарко Лазиќ денска го напушти КБЦ Земун, од каде ќе биде однесен во бања на закрепнување.

После повеќе од еден месец, Дарко Лазиќ денеска во претпладневните часови излезе од болница во санитарно возило од каде ќе биде транспортиран во бања каде ќе го продолжи лекувањето.

Со него цело време биле татко му Милан, мајка му Бранка и менаџерот Миљан, како и медицинска сестра. Пејачот за време на излегувањето од болницата се насмеал и ја кренал раката во знак на поздрав. на прашање на новинарите, како е, рекол: Добро сум , оди на подобро!

Неговото излегување од болница можете да го видите овде!

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top