| четврток, 6 декември 2018 |

Шок во Бордо: Суботиќ во бесознание, доби удар од голманот на Ст.Етјен

По првите 45. минути во Бордо резултатот беше 1-1, но се падна во втор план по незгодната повреда на Невен Суботиќ. Дефанзивецот на Ст.Етјен падна во бессознание откако налета на коленото на противничкиот голман.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top