| четврток, 6 декември 2018 |

Лора и Филип го чекаат своето прво дете: Сузана Турунџиева не го откри полот на бебето

Ќерката на Сузана Турунџиева, Лора Турунџиева кон крајот на летото се сврши, a Турунџиева во емисијата „Ексклузив“ откри дека очекува внуче, односно нејзината ќерка Лора е бремена со своето прво дете, но се уште не го знаат полот.

-Оставивме да биде изненадување. Моето семејство навива за машко, а во семејството на мојот зет навиваат за девојче. Ќе видиме кој ќе победи. Ќе биде она што мора да биде. Се уште ситуацијата е неизвесна и оставивме да биде здраво и живо, рече  Турунџиева.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top