| четврток, 6 декември 2018 |

Секунда до трагедија: Бебе летна од рацете на мајка си кога до нив експлодирала гума (видео)

Мајка и бебе биле погодени од голема гума за камион што експлодирала, но во несреќата имале и среќа. Видеото кое кружи на интернет е направено во кинескиот град Данџанг, кога работниците ги менувале гумите на камионска приколка. Тие извадиле една гума и ја напумпале па ја потпреле на паркираниот вилушкар.

Во тој момент, мајката со едногодишниот син излегла од гаражата и одела меѓу камионот и вилушкарот. Гумата токму во тој момент експлодира и ја погодила мајката во глава. Од силата на ударот, бебето излета од рацете, додека жената заврши на подот.

Човекот што видел што се случило дотрча да ја крене мајката, но потоа го виде бебето под гума па прво нему му помогна.

Двајцата веднаш биле пренесени во болницата, а како што е наведено, тие биле само изгребани.

Полицијата соопшти дека до експлозија дошло, бидејќи еден од работниците го оставил отворен вентилот на пумпата, предизвикувајќи прекумерен притисок во гумите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top