| четврток, 6 декември 2018 |

„Аждер“-нова премиера во битолскиот народен театар

Нова премиера во битолскиот народен театар „Аждер“ по текст на Евгениј Шварц а во режија на Владимир Милчин, на сцената ќе биде поставена на 20ти Ноември во 20 часот со скоро цел ансамбл на актери од театарот со чиј повод ќе се одбележи и 74. роденден на театарот.

Во 2008та година со „Црна се чума зададе“ а денес по 10 години професорот на повеќето актери во битолскиот театар Владимир Милчин во улога на режија за „Аждер“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top