| четврток, 6 декември 2018 |

Дела од словенечки,хрватски, српски,црногорски и босански автори

Изложба на дела од колекцијата на Националната галерија на Македонија од словенечки, хрватски, српски, црногорски и босанско херцеговачки автори.

На изложбата ќе бидат претставени околу 110 дела од богатата колекција во сопственост на нашата институција.

Куратори на изложбата се кустосите Славица Алексоска и Тања Бундалевска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top