| четврток, 6 декември 2018 |

Братот пропеа, сестрата се крие во Канада: Фекета ѝ е сестра на Брена (ФОТО)

163359lepabrenaisestrafaketastojanovic670x893ff

Сестрата на Лепа Брена многу ретко се појавува во јавноста. Славната пејачка многу често и гордо ги покажува своите синови и својот сопруг, а имавме можност и да го видиме нејзиниот брат.

brena-3

Меѓутоа, пејачката има и сестра. Нејзиното име е Фекета и со години живее во Едмонт, Канада.

163361faketastojanovic670x670ff

алеку од камерите и јавноста, Факета Стојановиќ живее мирен живот на семејна жена. Ако сте се запрашале и таа има талент за пеење како нејзиниот брат и сестра.

brena-2

Балканската јавност за неа знае многу, но не е премногу познато дека таа е најмала од трите деца на семејството Јахиќ и има сестра Факета и брат Фарук.

lb1

Брена до сега не се појавувала многу често во јавноста со својот брат, но сега открила дека и тој е надарен за музика кога заедно гостувале во емисијата „Никогаш не е доцна“ во која тој настапил.

– Мојот брат Фарук Јахиќ како учесник, напишала Брена на нивната заедничка фотографија.

lb2

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top