| четврток, 6 декември 2018 |

Џоан Роулинг ќе објави 12 нови раскaзи за Хари Потер

rowling2

Британската писателка Џоан Роулинг ќе објави 12 нови раскази за Хари Потер пред Божик. Таа објави на својот официјален сајт Pottermore.com дека секој ден, почнувајќи од петок (12 декември), до Бадник (24 декември) ќе објавува по еден расказ за авантурите на измислените ликови од популарната серија.

Роулинг ја издаде последната книга за Хари Потер во 2007 година, но изгледа се уште не е подготвена да се откаже целосно од исклучително успешната серија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top