| четврток, 6 декември 2018 |

Во „Матица ексклузив“ промовирана книгата „Повикот на родната грутка“

Kornelija-Pejovska-Korica-480x365

Во мултимедијалниот центар „Матица ексклузив“ денеска беше промовирана книгата „Повикот на родната грутка“ од Корнелија Мракова-Пејовска. За книгата говореше проф. д-р Вера Стојчевска-Антиќ, а извадоци прочита Елена Мангова.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top