| четврток, 6 декември 2018 |

Празници во Белата куќа, Меланија накити 29 елки (Видео)

Празници се ближат, ова чувство на сите ни ги топли срцата околу новогодишните празници. Таа еуфорија, чувство на љубов и хармонија секоја година како одново и одново да се буди во нашите срца. Шлаг на се, е китењето на новогодишната елка, единствените новогодишни украси кои го украсуваат сечии дом. И секако новогодишната атмосфера која владее низ улиците во секоја земја.

На Twitter, првата дама на САД објави божиќно видео од неа како шета низ светкавите и украсени соби на Белата куќа, облечена во темен капут и чизми.

Овогодинешната тема која ја одбрала првата дама е „Американско богатство“, а Белата куќа е украсена со 29 елки, многу сијалички, повеќе од 12.000 панделки, 14.000 украси и драматична црвена шума.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top