| четврток, 6 декември 2018 |

Барса во 90. минута се спаси од пораз кај Атлетико! (видео)

Атлетико Мадрид и Барселона ремизираа 1-1 во дерби мечот на 13.коло во Ла Лига. По ваквиот епилог, Барселона останува лидер со 25 бода, а Атлетико Мадрид ја следи во чекор со еден бод помалку.

Жесток беше дуелот на „Ванда Метрополитано“. Многу борба на средината на теренот и малку шанси на двете страни. Диего Коста го доведе Атлетико Мадрид во водство во 77.минута. Но, возврати Осман Дембеле во 90.минута, спасувајќи ја Барселона од пораз.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top