| четврток, 6 декември 2018 |

Атрактивниот цепелин на Шишкарев и Карачиќ (видео)

Македонскиот ракометен првак Вардар извлече реми со Брест Мешков (31-31), а најатрактивниот погодок падна во 38. минута од средбата.

Атрактивен цепелин за најавните шпици изведоа Шишкарев и Карачиќ. Акцијата почна од Скубе, па продолжи до Шишкарев, кој веднаш го проигра Карачиќ, а тој ја заби топката во мрежата на домашните.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top