| четврток, 6 декември 2018 |

Соблекувалната на Бока во очај, уплашени лица и загриженост (видео)

Мечот на векот требаше да биде празник на фудбалот во Буенос Аирес. Но реваншот помеѓу Ривер Плата и Бока Јуниорс во финалето на Копа Либертадорес е одложен за еден час, поради нападот на хулиганите на автобусот на гостинските навивачи.

Тренерот на Ривер Плата Марсело Гаљардо инсистира одлуката да ја донесе Бока Јуниорс. Популарниот Наполеон се солидаризира со големиот ривал. И ги уверува луѓето од Бока дека и тој и неговите играчи ќе се откажат од играње доколку гостите одбијат да играат вечерва.
Вистински господин е Гаљардо…
А во меѓувреме стигнаа и првите снимки од соблекувалната на Бока…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top