| четврток, 6 декември 2018 |

Инцидент на скопски аеродром: Експлодирал куферот на Тајзи, интервенирало обезбедувањето (фото)

Пејачот Драган Величковски, попознат во јавноста како Тајзи, викендов преживеал вистински драма на скопскиот аеродром, открива „Убавина и здравје“.

Додека се подготвувал за да се качи на авион на летот за Базел, при пренесувањето на багажот му експлодирал куферот, па вработените на аеродромот мислеле дека станува збор за бомба. Веднаш интервенирало обезбедувањето, за на крај да се воспостави дека куферот експлодирал од притисок од дезодоранс, а подебелиот крај секако го извлече Тајзи кој во Швајцарија пристигна со црна кеса за ѓубре во која беа сместени работите од куферот кои беа целосно уништени.

Носев бомба во куфер , се пошегувал Тајзи после слетувањето.

  • Од притисок експлодирал, ми беше понудено да не се качам на авион и да спремам тужба, но имав договорен настап и не можев да не се појавам – откри раперот за „Убавина и здравје“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top