| четврток, 6 декември 2018 |

71-годишник уапсен на скопскиот аеродром

Вчера во 18.00 часот на граничниот премин на аеродромот во Скопје, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето Б.Р.(71) од Скопје се наоѓа на листата со мерка „А“ (апси).

Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од Полициската станица Гази Баба за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top