| четврток, 6 декември 2018 |

Апсење на скопски аеродром, уапсен млад маж

Вчера во 15.00 часот на Граничен премин „Аеродром Скопје“, при пасошка контрола, било констатирано дека З.П.(37) од Скопје се наоѓа на листата со мерка „апси”.

Во 16.30 часот тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Аеродром за спровод до Казнено-поправната установа Идризово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top