| четврток, 6 декември 2018 |

Калшоу сакаше да ја прослави победата со нокаут , па направи најголема глупост (Видео)

Британскиот борач Џек Калшоу долго ќе ја памети победата над Зак Едвардс во градот Јорк.

Калшоу го победил Едвардс со нокаут и победата сакал да ја прослави на атрактивен начин . Во жарот на победата , тој се качи на оградата , за потоа да падне и ги повреди двете нозе , по што се откажани сите негови натпревари.

Од падот добил сериозни повреди на колената и скинати лигаменти на двете нозе.

,,Веднаш почуствував дека ми падна пателата од коленото. Но , не сакав да се види дека имам болки и направив колут напред. Но , кога застанав , знаев дека нешто сериозно не е во ред. “ вели 21 годишниот ММА борач.

Тој се надева дека наскоро ќе се врати на теренот , иако неговиот тренер Нил Веин не смета на него оваа сезона. Британските медиуми прославата на Калшоу ја прогласија за глупост на месецот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top