| четврток, 6 декември 2018 |

Навивач на Борусија ги полеа со пиво Хенес и Румениге… (ВИДЕО)

Реакцијата на челниците на Баерн од Минхен полиени со пиво е хит на интернет.
Претседателот Ули Хенес и извршниот директор Карл Хајн Румениге негодуваат по голот на шшпанскиот напаѓач на Дортмунд убедени дека е постигнат од офсајд, но додека го покажуваат незадовоството кон одлуката на судијата, еден навивач на Дортмунд ненамерно ги полева со пиво славејќи го погодокот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top