| четврток, 6 декември 2018 |

Камионџија слепо следел навигација – завршил во провалија (ВИДЕО)

Педесет и двегодишен возач на камион следејќи ги упатствата на навигацијата завршил во шума во Австрија.

„GPS“ уредот му покажувал дека се движи во вистинската насока, па камионџијата не се откажувал иако патот се стеснувал.

Претходно следејќи ги упатствата, возачот игнорирал три знаци за забрана за возење на шумскиот пат во Националниот парк. Најпосле не можел понатаму и шлеперот почнал да се лизга низ бездната.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top