| четврток, 6 декември 2018 |

Хаос во НБА: Се степаа ѕвездите на Лејкерси и Хјустон! (Видео)

Голема драма се случуваше вчера на натпреварот помеѓу ЛА Лејкерси и Хјустон, а натпреварот го обележа тепачката помеѓу Рајон Рондо и Крис Пол.

Се настана во финишот од натпреварот кога Брендон Инграм после еден прекршок го турна Џејмс Харден, а потоа дојде до конфликт помеѓу Рондо и Пол кој и претходно имаа неколку судири на паркетот. Сепак сигурно никој не очекуваше дека ќе дојде до таква тепачка.

После натпреварот од Лејкерси тврдеа Пол го плукнал Рондо и дека поради тоа дошло до тепачката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top