| четврток, 6 декември 2018 |

Kако тренерот на Нурмагомедов го „искрши” Конор (ВИДЕО)

Се појави ново видео кое најдобро покажува што навистина се случи во „октагонот” после спектакуларната борба помеѓу Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор во Лас Вегас. Хабиб триумфираше во „борбата на векот”, и ја одбрани титулата на шампион на светот во УФЦ во лесна категорија. Но овој спектакл ќе остане запаметен и по инцидентите кои се случија веднаш по завршувањето на борбата.

За потсетување, веднаш после предавањето на Ирецот, Хабиб ја прескокна оградата и се нафрли врз членовите на тимот на Мекгрегор. И додека целото внимание беше усмерено кон Нурмагомедов, дојде до жестока пресметка на самиот терен. Тренерот на Хабиб брутално навали на Мекгрегор, и му зададе неколку сериозни удари…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top