| четврток, 6 декември 2018 |

Местена? Сте виделе ли двоен нокаут досега? (Видео)

Еден боксерски меч во Индија, и покрај минималните шанси тоа да се случи, заврши нерешено. Сепак, тоа и не е толку невозможно, освен ако мечот е наместен, или тајмингот на боксерите е совршено синхронизиран, па во ист момент да си зададат удар за нокаут. Погледнете

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top