| четврток, 6 декември 2018 |

Летале шишиња и тупаници, масовна тепачка среде бел ден во центарот на Прилеп

Денеска околу 13:00 часот во бизнис центарот во Прилеп настанала тепачка помеѓу повеќе лица.

Според она што го виделе очевидци, во тепачката учествувале десетина млади лица, а летале и шишиња.

Засега не е познато дали има повредени и која е причината за тепачката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top