| четврток, 6 декември 2018 |

Исчезнато 21 – годишно момче од Прилеп

На 06.10.2018 година во 21,00 часот во Полициска станица Прилеп, Г.С.(49) од село Селце, пријавил дека од дома во непознат правец се оддалечил неговиот син В.С.(21).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top