| четврток, 6 декември 2018 |

Ќе нема вода на Плоштад Македонија и Кејот

Утре поради дефект на затворач од Ф-125мм на ул. „Орце Николов“ бб ( фонтаната на Плоштад Македонија) во населба Центар, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од Орце Николов, дел од Кеј 13-ноември, Скопска, Никола Кљусев од 09:00часот до санирање на дефектот.

Дефектот на ул.Димитрие Чуповски бб ( пред Просветно дело ) во населба Центар е саниран, водоснабдувањето е нормализирано на 11.09.2018г. во 12:40 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top