| четврток, 6 декември 2018 |

Без вода жителите на улица „Козле“

Поради уличен дефект од ф-150мм на улицата Козле 52а прекинато водоснабдување имаат корисниците од улица Козле. Водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување на интервенцијата, соопшти ЈП Водовод и канализација – Скопје.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top