| четврток, 6 декември 2018 |

Зборови кои ви го скршат срцето – Северина во солзи сподели последен поздрав за Оливер (видео)

И Северина испрати емотивна порака на социјалните мрежи за смртта на музичката легенда.

– Ова е тешко, ова нема смисла, ова е претешко… На неговите песни ги учев првите зборови… Ова е многу тешко и не сакам да верувам. Неговите песни ни влегоа на нас како низ мајчино млеко. Тој е во мојата ДНК, и во твојата, и во твојата и во сите нас. Фала ти, папа. Те сакам, Прости ми, папа… сите плачеме, напиша Северина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top