| четврток, 6 декември 2018 |

Заев за Би-Би-Си: Над 75% од граѓаните ќе излезат на референдум и ќе гласаа

Ова е историски момент за Македонија и ние мора да решиме каква иднина сакаме, вели премиерот Заев во интервју за ББС. Според Заев над 70% од граѓаните ќе го поддржат договорот на референдум. На прашањето дали е сигурен во тоа Заев одговори потврдно.
„ Многу сум сигурен. Анкетите покжуваат дека 75% поддржуваат членство во НАТО и дека над 75% од граѓаните ќе гласаат на референдумот“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top