| четврток, 6 декември 2018 |

Возач од Турција си го изми автобусот на пристаниште среде центар во Охрид

Возач на турски автобус  си го исчисти возилото на сред плоштад во Охрид. На влезот во градското пристаниште  граѓаните беа сведоци како  „педантниот“ возач со кофа вода од езерото и четка си го чисти автобусот.

Вистински апсурд е среде центар во главниот туристички центар да се мијат возила!

извор: Охриднет

ФОТО ОхридПрес

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top