| четврток, 6 декември 2018 |

Се симнувало по скали од вториот кат и паднало: Девојче повредено во автобус на ЈСП

Десетгодишно девојче вчера се здобило со тешки телесни повреди при пад по скали во двокатен автобус број 3 на Јавното сообраќајно претпријатие – Скопје.

Како што соопшти МВР, настанот бил пријавен вчера во 11 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, а се случил на улица „Тодор Александров“.

– Во моментот кога девојчето се симнувало по скали од вториот кат автобусот застанал и тоа паднало по скалите. По незгодата, девојчето со друго возило било пренесено во Ургентен Центар – „Систина“ каде и биле констатирани тешки телесни повреди, наведуваат од МВР.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top