| четврток, 6 декември 2018 |

Хаос на теренот: Дончиќ комплетно одлепи, нокаутираше играч, викаше по судиите, па удри по тунелот (видео)

Во теке е дерби дуелот на двете екипи од Шпанија во Евролигата, помеѓу Реал Мадрид и Валенсија, а „кралевите“ останаа без услугите на одличниот Лука Дончиќ.

Словенецот во средината на втората четвртина беше исклучен откако при едно положувањ со лак го нокаутираше Тибор Плеис и притоа го масакрираше лицето на Германецот.

Дончиќ доби техничка, па влезе со конфликт со судиите кои ги навред, па доби исклучување. Нервозата дополнително се зголеми, па при излегување од терен, жесток со нога удри во тунелот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top