| четврток, 6 декември 2018 |

25 кратки имиња за девојчиња

Многу родители ќе посакаат на своето бебе да му дадат посебно и уникатно име кое не е често.

Следат 25 кратки имиња за девојчиња.

1.Алина

2. Ариа

3. Астрид

4. Беа

5. Ета

6. Елса

7. Естер

8. Гилда

9.Илда

10. Кира

11. Лина

12. Леда

13. Ливија

14. Малија

15. Нелија

16. Неа

17. Пиа

18. Рина

19. Сана

20. Сиа

21. Теса

22. Талија

23. Ума

24. Вида

25. Зита

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top