| четврток, 6 декември 2018 |

Ова се најпопуларните имиња за момчиња и девојчиња во Македонија во 2017

Јана и Давид се симнаа од челните позиции на листата со најпопуларни имиња за бебиња во Македонија.

Сега, Сара застана на врвот во категоријата најчести женски имиња, додека Михаил води во категоријата имиња на момчиња.

Според податоците од Државниот завод за статистика, еве кои имиња родителите најмногу ги избирале за своите малечки во 2017 година:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top