| четврток, 6 декември 2018 |

Оливија повеќе не е најпопуларно име за девојчиња: Кое е новото?

Во почетокот на 2017 година најпопуларно име на светот за девојчиња беше Оливија, но 11 месеци подоцна тоа се промени и на првото место сега е Ема, соопшти најпознатата страница специјализирана за трендови во давање имиња на деца „Nameberry“. Оливија е на второто место.

Кај момчињата, најпопуларно име е Лиам, а во почетокот на годината беше Ашер.

Најпопуларни имиња за девојчиња во 2017

1.Ема

2. Оливија

3. Ава

4. Софија

5. Изабела

6. Миа

7. Амилија

8. Шарлот

9. Харпер

10. Ариа

Најпопуларни имиња за момчиња во 2017

1. Лиам

2. Ноа

3. Логан

4. Лукас

5. Мансон

6. Итан

7. Оливер

8. Елајџа

9. Ејдан

10. Џејмс

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top