| четврток, 6 декември 2018 |

Кристијано Роналдо во семејно видео со девојката и трите деца го откри името на неродената ќеркичка

Кристијано Роналдо го очекува своето четврто дете. Успешниот фудбалер го откри името на нероденото бебе во слатко семејно видео.

Видеозаписот е снимен додека Португалецот ужива со саканата Џорџина Родригез и трите деца. Во него, тој и Џорџина откриваат дека нивната ќеркичка ќе има две имиња и ќе се вика Алана Мартина.

Алана е избор на Роналдо, додека неговата девојка се одлучи за Мартина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top