| четврток, 6 декември 2018 |

Олку е лесно да ви го украдат детето пред очи (ВИДЕО)

Најголем предизвик за ридителите е безбедноста на децата. И сто раце да имаат и сто очи да отворат никогаш не можат да бидат сигурни дека децата имсе безбедни. Многу помагаат разговорите со нив, укажувањето и предупредувањето дека со непознати не треба да разговараат, уште помалку да заминат без да се јават. Но, на крајот тие сесамо деца, невини и наивни, а доказ за тоа е овој застрашувачки експеримент, спроведен токму за да докаже колку се децата ранливи и незаштитени пред очите на родителите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top