| четврток, 6 декември 2018 |

На норвешкиот принц му е здодевно принцувањето (ВИДЕО)

Немирниот норвешки принц го прекрши протоколот дабувајќи на кралскиот балкон за време на 80-тиот роденден на кралот Харалд и кралицата Соња.

nintchdbpict000322713392

Норвешниот принц Серве Магнус на фотографирањето на кралскиот балкон на палатата на плоштадот во Осло изведува бесни глисти за време на роденденската церемонија – наместо да ѝ мафта на толпата, тој почнува да танцува и и да ги засмејува своите братучеди.

nintchdbpict000322713145

11-годишниот немирко им е омилен на Норвежаните иако со дабувањето на балконот ја прекрши традицијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top