| четврток, 6 декември 2018 |

Се омажила за него од корист, а еве што наследила (ВИДЕО)

Сандрин се занимавала со недвижности и точно знаела колку вреди Марсел. Одлучи да се омажи за него, но тоа што го доживеала, не можела ниту да го претпостави.

Марсел Амфу живеел скромно. Во куќата немал ниту струја ниту вода. Тоа му овозможило мног да заштеди.

Неговиот дом се наоѓал во швајцарските Алпи, меѓу два луксузни ски ресорти, така што неговата вредност пораснала во текот на годините. Можеби не изгледал така, но бил и многу здрав човек.

marsel-amfu-sandrin-udaja-nasledstvo-sok-foto-printskrin-yt-1494190438-1177855

Сакал да го сподели своето богатство со другите, па направил куќички на својот имот за роднините и пријателите, тука да живеат, а да не плаќаат кирија.

На 67 години не бил заинтересиран за жени, но ја запонал Сандрин Девијар, преубава 25-годишна парижанка.

marsel-amfu-sandrin-udaja-nasledstvo-sok-foto-printskrin-yt-1494190438-1177849

Соседите го предупредувале за неа. Му велеле дека одела по него само поради неговите пари. Сандрин се занимавала со недвижности и точно знаела колку вреди Марсел.
 Луѓето ја забележале оваа двојка, модерна млада жена и грд стар човек.
 Изгледало дека таа го поткраднува, но Марсел не се секирал за тоа. Премногу уживал. Тие, и покрај неодобрувањето од заедницата во 2011 година се венчале. Сите се сомневале во неа, а по венчавката имале уште повеќе причини за тоа.
marsel-amfu-sandrin-udaja-nasledstvo-sok-foto-printskrin-yt-1494190590-1177853-119185

Продолжила да живее и работи во Париз, а Марсел го посетувала само кога имала време. По една година брак, Марсел со двајца пријатели доживеал сообраќајна несреќа.

Останатите преживеале, но Марсел загинал. Селаните мислеле дека Сандрин е виновна за несреќата. На погребот таа плачела.

Момент подоцна, почнала да бара неговите станари да се иселат. Сепак, на крајот испаднало дека Марсел имал едно изненадување. Им ги оставил колибите кои ги изградил на луѓето кои живееле во нив.

Парите им ги оставил на пријателите и на семејството. Сандрин не добила ништо. На крајот излегло дека навистина се омажила за него од корист, но Марсел воопшто не бил наивен како што го сметале другите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top