| четврток, 6 декември 2018 |

Несовесен татко си го прегази двегодишниот син (ВИДЕО)

Возачите кои коритат мобилен телефон во тек на возење имаат 4 пати поголема шанса да учествуваат во сообраќајна несреќа отколку возачите кои се фокусирани на патот.
На оваа видеоснимка од надзорни камери е прикажан несовесен возач, татко на детето, кој влегува во автомобилот зборувајќи на телефон и не гледа дека пред автомобилот има дете. За среќа, двегодишното момче преживува во инцидентот што се случи во источна Кина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top