| четврток, 6 декември 2018 |

Јоце Панов ја изгуби мајка си

joce panov

Македонскиот пејач Јоце Панов ги доживува веројатно најтешките мигови од животот, кој сакаше уште од 11 години овој млад штипјанец да остане без својот татко Димитар. Растејќи само со неговата мајка, која ќе му биде се’ во животот тој бескрајно се поврзал со неа. За жал, Јоце вчеравечер остана без својата ѕвезда водилка во животот, без неговата мајка Василка, која ненадејно почина.

Screenshot-11

Скршен од болка, со насолзени очи и срце полно со тага Јоце на својот Фејсбук профил со потресен и мошне емотивен статус се прости од својата мајка, користејќи ги социјалните мрежи како најбрз начин да ги информира сите оние кои ја познаваа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top